Suspausto oro sistemos

Sausintuvai, sisteminiai filtrai, vamzdynai

KODĖL SAUSAS SUSPAUSTAS ORAS TOKS SVARBUS GAMYBOJE?

Garų kiekį ore riboja aplinkos temperatūra: kuo oras šiltesnis, tuo jis sugeba išlaikyti daugiau vandens garų. Kiekvienai temperatūrai būdingas tam tikras didžiausias garų kiekis, prisotinantis erdvę.

Rasos tašku  vadinama temperatūra, kurioje vandens garai ore tampa sočiaisiais. Jei į atmosferą patenka didesnis vandens garų kiekis už tą, kuris prisotina erdvę, tai vandens garai pradeda kondensuotis ir išsiskiria iš oro rasos arba kritulių pavidalu.

Absoliutinio oro drėgnumo kitimas daugiausia priklauso nuo temperatūros. Kylant temperatūrai, didėja garų kiekis ore, todėl absoliutinis drėgnumas vasarą didesnis negu žiemą, o dieną – didesnis negu naktį.

Suspaustas oras tiekiamas į skirtingas oro sistemos vietas, vėsdamas jis kondensuojasi ir keliaudamas pro vamzdynus, įrengimų ir įrankių detales, kai kur surenka, kai kur palieka nuosėdas, apnašas ir teršalus, sukelia koroziją. Atsiradę teršalai ir nuosėdos užkiša filtrus, siaurus, kalibruotus praėjimus oro valdymo įrengimuose ir prietaisuose. Alyvos, vandens ir rūdžių mišinys ženkliai sutrumpina plunžerių, cilindrų, stūmoklių ir k.t. įrengimų tarnavimo laiką.

Galutinis vandens atsiradimo suspausto oro sistemose rezultatas, tai gamybos prastovos, perteklinis remontas, priešlaikinis įrangos ir įrankių susidėvėjimas ir nuolatiniai gedimai. Visa tai lydi brangus remontas.

Suspausto oro sistema:

kompresoriaus suspaustas oras tiekiamas vamzdynais įrengimams.

Suspaustas oras reikalingas tam, kad įrengimai veiktų sklandžiai, atliktų savo funkcijas.  Kompresoriaus tiekiamas suspaustas oras  turi būti išvalytas, t.y pašalinta alyva, dulkių ir vandens likučiai. Sausintuvas iš oro pašalina drėgmę, filtrai pašalina alyvą ir dulkių likučius.

Oro rinktuvas reikalingas sklandžiam kompresoriaus darbui. Oro rinktuvas dar gali būti vadinamas slėginiu indu arba resiveriu.

Sausintuvo paskirtis: atšaldyti orą esantį suspausto oro sistemoje, kad jis kondensuotųsi ir tuomet pašalintų visą drėgmę iš oro. Pro sausintuvą oras išeina sausas.

Sisteminiai filtrai parenkami oro sistemoms pagal reikalingą oro išvalymo kokybę, reikalingą sklandžiam įrengimų darbui.

Vamzdynai – sujungia suspausto oro sistemos įrenginius tarpusavyje. Jais tiekiamas išvalytas oras į įrengimus.

Vandens šalinimas iš suspausto oro sistemų yra lengvai įgyvendinamas tinkamos įrangos ir žinių pagalba.

UAB „Baltjuta“ siūlo įsigyti šių gamintojų suspausto oro sistemų įrenginius:

SPX Hankison

Drytec

Untitled

Add comment