Konsultacijos forma

Profesionali komanda, pasirengusi Jums padėti išsirinkti tinkamą sprendimą. Mūsų tikslas yra suteikti jums būtiną informaciją ir kvalifikuotą patarimą, kad galėtumėte priimti gerai pagrįstą pirkimą.

ORO SISTEMŲ AUDITAS

Tik nuolat stebint bei kontroliuojant, kad suspausto oro sistemos būtų nuolat
tvarkomos bei naudojamos tinkamai, galimi šie pakitimai įmonėje:

  • sutaupoma daug energijos,
  • sumažinamos įrangos išlaikymo išlaidos,
  • padidintas gamybos našumas,
  • naikinamos prastovos,
  • gerinama produkcijos kokybė.

UAB „Baltjuta“ atlikdama profesionalius tyrimus bei matavimus padės optimizuoti Jūsų veiklos procesus, patars bei rekomenduos būtinas priemones, reikalingas sistemos procesų (įrengimų) priežiūrai, gedimų prevencijai bei energetinių resursų ekonomijai.

Kodėl svarbu atlikti oro sistemų auditą?

Suspaustas oras yra plačiai naudojamas visoje pramonėje. Beveik kiekviena įmonė, nuo mažų cechų iki didžiulių fabrikų, naudoja tam tikro tipo suspausto oro sistemas. Daugeliu atvejų suspausto oro sistemos yra „gyvybiškai“ svarbios, kadangi be jų įrenginiai iš viso negali veikti. Didžioji dalis pramoninių įrengimų, oro kompresorių naudoja daugiau energetinių resursų (el. energijos, suspausto oro ir kt.) nei bet kuri kita tokio tipo įranga. Taip paprastai atsitinka dėl neefektyvaus šių resursų valdymo:

– dėl neteisingai parinktos įrangos (pasirinktas kompresorius gali būti per didelis ar per mažas reikalingo oro poreikio atžvilgiu);
– dėl sistemos nesandarumo bei netaisyklingo visos oro sistemos pajungimo (oro nutekėjimai gali siekti milžiniškus nuostolius), pvz. sutvarkius oro nutekėjimo problemas Vokietijoje būtų galima uždaryti net dvi atomines elektrines.

Kodėl sausas suspaustas oras toks svarbus gamyboje?

Garų kiekį ore riboja aplinkos temperatūra: kuo oras šiltesnis, tuo jis sugeba išlaikyti daugiau vandens garų. Kiekvienai temperatūrai būdingas tam tikras didžiausias garų kiekis, prisotinantis erdvę.

Rasos tašku vadinama temperatūra, kurioje vandens garai ore tampa sočiaisiais. Jei į atmosferą patenka didesnis vandens garų kiekis už tą, kuris prisotina erdvę, tai vandens garai pradeda kondensuotis ir išsiskiria iš oro rasos arba kritulių pavidalu.

Absoliutinio oro drėgnumo kitimas daugiausia priklauso nuo temperatūros. Kylant temperatūrai, didėja garų kiekis ore, todėl absoliutinis drėgnumas vasarą didesnis negu žiemą, o dieną – didesnis negu naktį.

Suspaustas oras tiekiamas į skirtingas oro sistemos vietas, vėsdamas jis kondensuojasi ir keliaudamas pro vamzdynus, įrengimų ir įrankių detales, kai kur surenka, kai kur palieka nuosėdas, apnašas ir teršalus, sukelia koroziją. Atsiradę teršalai ir nuosėdos užkiša filtrus, siaurus, kalibruotus praėjimus oro valdymo įrengimuose ir prietaisuose. Alyvos, vandens ir rūdžių mišinys ženkliai sutrumpina plunžerių, cilindrų, stūmoklių ir k.t. įrengimų tarnavimo laiką.

Galutinis vandens atsiradimo suspausto oro sistemose rezultatas, tai gamybos prastovos, perteklinis remontas, priešlaikinis įrangos ir įrankių susidėvėjimas ir nuolatiniai gedimai. Visa tai lydi brangus remontas.